Film & Sociologie od roku 1991 natočila

více než 170 dokumentárních filmů, které vznikly

v režii předních českých dokumentaristů.

 

Film & Sociologie je producentem

filmu Občan Havel - nejúspěšnějšího dokumentárního

filmu v české distribuci.

Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Aktuality

Cena Pavla Kouteckého 2018

Cena Pavla Kouteckého, která se letos dočkala již 12. ročníku, byla udělana v rámci nového festivalu dokumentárního filmu ELBE DOCK. Hlavní ocenění získal dokument Švéd v žigulíku (Petr Horký). Jako nejlepší krátkometrážní dokument byl oceněn snímek Úhorná (Matěj Šmelko) a Zvláštní uznání poroty získal film Nic jako dřív (Klára Tasovská, Lukáš Kokeš). 
   

Uvedení filmu Olga na festivalu COURAGE-Parevo v Budapešti

Film Miroslav Janka Olga bude 1. června 2018 promítnut v Budapešti na Mezinárodním filmovém festivalu Kultura jako hnutí odporu, zaměřeném na dokumentární filmy z oblasti střední a východní Evropy, které se dotýkají tématu nezávislého kulturního prostředí v bývalých socialistických zemích. Do konce roku 2018 se festivalové projekce budou konat v dalších evropských městech – mimo jiné ve Varšavě, Záhřebu, Bukurešti, Bratislavě a Praze.

COURAGE-PAREVO International Documentary Film Festival

Facebook event

   

Holky z fildy na festivalu PAREVO v Gdaňsku

Film Nataši Dudínské a Taťány Markové Holky z fildy / Revolution Girls byl uveden na festivalu PAREVO v Evropském centru Solidarity v Gdaňsku. V přehlídce dokumentárních filmů ilustrujících společenské proměny v zemích Visegrádské čtyřky v uplynulých pětadvaceti letech reprezentoval Českou republiku.Celý článek...

   

Film Olga držitelem Českého lva

Film Olga režiséra Miroslava Janka, uvedený na festivalech Jeden svět, MFF Karlovy Vary, MFDF Jihlava a DokLeipzig, se stal džitelem Českého lva za nejlepší dokument roku 2014.

Celý článek...Celý článek...

   

Felvidék-Horná zem součástí přehlídky Současný slovenský film 2014

V rámci přehlídky Současný slovenský film 2014 bude do českých kin uveden film Vladislavy Plančíkové Felvidék - Horná zem, jehož je společnost Film&Sociologie koproducentem. V kinech se přehlídka, pořádáná distribuční společností Artcam, objeví od 16. října 2014.

Celý článek...

 

 

   

Husí kůže-Zimomriavky ve slovenských kinech

Film Martina Hanzlíčka Husí kůže- Zimomriavky distribuovaný společností CinemArt vstoupil do distribuce slovenských kin. Objevil se v programu kin v řadě slovenských měst -Banská Bystrica, Bratislava, Galanta, Košice. Levice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nové Zámky, Prešov, Ružomberok , Senec , Sereď, Trnava, Žilina.

Celý článek...

 

 

   

Léčba dějin na AFO

Film režiséra Víta Janečka Léčba dějin bude k vidění na mezinárodním festivalu populárně vědeckých filmů Academia Film Olomouc v úterý 15. 4. v 16.30 v Divadelním sále UC UP - Konvikt, Univerzitní 3, Olomouc.

Celý článek...

   

Olga

Nový film reřiséra Miroslava Janka Olga, který je filmovou rekonstrukcí fascinující a dosud málo známé osobnosti Olgy Havlové, bude poprvé uveden v Praze na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Celý článek...

   

Premiéra filmu Fragmenty P. K.

Premiéra filmu FRAGMENTY P. K. režisérky Jany Počtové -

Pavel Koutecký ve fragmentech svých filmů a vzpomínek -

proběhne v úterý 4. 2. od 20:30 v Bio OKO, Františka Křížka 460/15, Praha 7.

             

Celý článek...

   

Premiéra dokumentu Víta Janečka Léčba dějin

Premiéra kinoverze dokumentární eseje režiséra Víta Janečka Léčba dějin se odehraje na MFDF Jihlava 2013 v pátek 25.10. ve 22:30, DKO I.  Film bude v Jihlavě dále k vidění v neděli 27. 10. v 10:30, DKO II. V Praze budete mít Léčbu dějin možnost zhlédnout ve středu 6.11. v 19:00  v Městské knihovně, Mariánské nám. 1.

Celý článek...

 

 

 

   

Česká vesnice na festivalu Der neue Heimatfilm

Film Böhmische Dörfer - Česká vesnice bude v srpnu k vidění na festivalu Der neue Heimatfilm - 21. srpna od 18 hodin v kině Kotva v Českých Budějovicích, 22. srpna v 15.45 a  24. srpna v 18.15 v kině Freistadt v rakouském městě Freistadt (česky Cáhlov).

Celý článek...

   

Cenu Pavla Kouteckého 2013 získal film Dva nula

Cenu Pavla Kouteckého 2013 získali Pavel Abrahám a Tomáš Bojar za film Dva nula.

Porota u filmu Dva nula ocenila originální koncept zobrazující limity českého ducha nápaditým filmovým jazykem skrze fotbalové derby.

Celý článek...

   

Kino Ceny Pavla Kouteckého


Cena Pavla Kouteckého za nejosobitější dokumentární počin bude vyhlášena 11. června v pražském Divadle Archa. Porota 7. ročníku na ni nominovala desítku titulů, vybraných z historicky nejvyššího počtu 108 snímků: Dva nula, režie Pavel Abrahám, Pod lampou je tma, režie Kristýna Bartošová, Chudoba cti netratí, režie Daniela Gébová, Umanutá, režie Míra Janek, Svoboda pro Smetanu, režie Vít Klusák a Filip Remunda, Nový život, režie Adam Oľha, Křehká identita, režie Zuzana Piussi, O slušnosti, režie Radovan Síbrt, Otázky pana Lásky, režie Dagmar Smržová a Život s Kašparem, režie Helena Třeštíková. Nominované fimy můžete vidět dnes i v dalších dnech na projekcích v Praze, Plzni, Benešově a Ústí nad Labem.

Nominační projekce 7. ročníku Ceny Pavla Kouteckého - Praha

Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1

4. června - 18:00 Nový život (80 min), 20:30 Křehká identita (73 min)

Park Letná, Praha 7 – mezi dětským hřištěm a občerstvením

7. června -  21:45  Dva nula (103 min)

8. června - 21:45  O slušnosti (52 min), Pod lampou je tma (28 min)

Café v lese, Krymská 12, Praha 10

12. června - 20.00  Svoboda pro Smetanu, (52 min)

13. června  - 20.00  O slušnosti (52 min), Pod lampou je tma (28 min)

Nominační projekce 7. ročníku Ceny Pavla Kouteckého - Benešov, Ústí nad Labem a Plzeň

Benešov, Muzeum umění a designu

6. června - 18:00 Nový život, 19:30 Dva nula

Ústí nad Labem, Experimentální prostor MUMIE

4. června - 20:00 Otázky pana Lásky

6. června - 20:00 Dva nula

Plzeň, Café Restaurant Kačaba

5. června - 18:00 O sportovci, Otázky pana Lásky, 20:00 Umanutá

6. června -18:00 Křehká identita, 20:00 Dva nula

   

Česká vesnice na Finále Plzeň

Film Česká vesnice / Böhmische Dörfer režiséra Petera Zacha byl dokončen a bude 25. 4. v 16.30 uveden na festivalu Finále Plzeň. Téhož dne se v 15.00 bude v rámci doprovodného programu konat Případová studie o vzniku tohoto dokumentárního filmu v koprodukci Jana Cisar Filmproduktion a Filmu&Sociologie.

Celý článek...

   

Filmy F&S k vidění 17. listopadu

17. listopadu se v pražském Rock Cafe na Národní 20 v 18.40 a v 21.15 promítá film Pavla Kouteckého Zánik Československa v parlamentu a v 20.00 a v 22.35 film Zdeňka Zvonka Nerozděleni?. V Era světě na Jungmannově náměstí 16  zase můžete cca od 13.45 (blok filmů začíná ve 13.30) zhlédnout Kouteckého film Óóóóó, my se máme!
   

Poslední "V" Václava Havla v Ponrepu

16. října od 17.30 hodin je v pražském kině Ponrepo, Bartolomějská 11, projekce filmu studenta FAMU Jana Rendla Poslední "V" Václava Havla. Film bude uveden též v sekci Krátká radost na MFDF Jihlava.

   

Dokument Pavla Kouteckého Do života uvede ČT

Ve čtvrtek 20. 9. ve 20.00 a v úterý 25. 9. ve 14.50 bude na ČT 2 k vidění dokument Pavla Kouteckého Do života sledující dramatické příběhy rodičů a jejich novorozených dětí v pražské porodnici u Apolináře.
   

Vítězný film Ceny Pavla Kouteckého v kině Atlas

Vítězný film Ceny Pavla Kouteckého 2012, Trojmezí režisérky Kláry Řezníčkové, můžete vidět ve čtvrtek 21. června od 21.00 hodin ve velkém sále pražského kina Atlas v rámci přehlídky dokumentů České televize Dokumenu 2012. 

Na této přehlídce jsou k vidění i další filmy, nominované na Cenu Pavla Kouteckého 2012 -

Trafačka - Chrám svobody  - 20.6. 11.00 Velký sál, 18.30 Malý sál

Věra 68 - 20.6. 19.00 Velký sál

Láska v hrobě - 20.6. 21.00 Velký sál

Závod ke dnu - 20.6. 20.30 Malý sál

Soukromý vesmír - 21.6. 11.00 a 19.00 Velký sál

Mein kroj - 21.6. 15.00 Malý sál

 

                           Celý článek...

   

Cenu Pavla Kouteckého získala Klára Řezníčková za dokument Trojmezí

O Cenu Pavla Kouteckého se ucházeli letos tvůrci devadesáti dokumentů, získala ji režisérka Klára Řezníčková s filmem Trojmezí. Ve filmu zachycuje nejvýchodnější oblast České republiky ležící na hranicích s Polskem a Slovenskem, kde právě hranice ovlivnila zásadním způsobem nejen historický vývoj této oblasti, ale také osudy místních lidí. Klára Řezníčková za Trojmezí převzala na slavnostním večeru u příležitosti vyhlášení Ceny Pavla Kouteckého v Divadle Archa kromě sošky od sklářského výtvarníka Reného Roubíčka také cenu sto tisíc korun.

V rámci slavnostního večera vyhlášení Ceny Pavla Kouteckého byl promítnut film z filmového archivu Pavla Kouteckého Amici, tanec s přáteli o londýnské taneční skupině sdružující mentálně a tělesně postižené a takzvaně normální. Na filmu s Pavlem Kouteckým spolupracoval také zakladatel, vedoucí a hlavní choreograf Amici Wolfgang Stange,  jenž film na slavnostním vyhlášení Ceny Pavla Kouteckého v Divadle Archa osobně
uvedl.

 

 

 

 

                            Celý článek...

   

Cena Pavla Kouteckého online na DAFilms.com

Filmy z retrospektivy Pavla Kouteckého a ohlédnutí za oceněními v minulosti zdarma na DAFilms.com

Od pondělí 11. června nabídne filmový portál DAFilms.com zdarma k vidění dokumentární filmy, které byly oceněné v předešlých letech v rámci Ceny Pavla Kouteckého a také retrospektivu filmů Pavla Kouteckého.

Mezi v minulosti oceněnými filmy jsou dokumenty Nízký let, Pulec, králík a Duch svatý, Nevítaní, Země snůPozemšťané, koho budete volit?.

Retrospektiva Pavla Kouteckého zahrnuje filmy Amici, tanec s přáteli, Oj, to byl boj!, Zánik Československa v parlamentu, Kde byl Bill aneb partnerství pro jazz, Po letech 1989-1994, Pot a slzy Pražského jara, Psáno pro Pražské jaro Opus III, série Evoluce 4 z revoluce, O sportovci a Občan Havel. Většina těchto filmů bude zdarma ke streamování na www.dafilms.com až do neděle 18. června.

Cena Pavla Kouteckéhop online na DAFilms

                            Celý článek...

   

Přehlídka Kino Cena Pavla Kouteckého 2012 - Praha

Akce probíhá pod záštitou primátora hlavního města Prahy

Program:

pátek 1. 6. / 21.30 u Šlechtovky, park Stromovka, Praha 7:
Trafačka - Chrám svobody, rež. Saša Dlouhý, Roman Vávra, 75 min

sobota 2. 6. /21.30 u Šlechtovky, park Stromovka, Praha 7:
Pod sluncem tma, rež. Martin Mareček, 83 min

úterý 5. 6. / 21.00 Hlavní nádraží – secesní společenský sál, Wilsonova 8, Praha 2:
Mrtvá trať, rež. Šimon Špidla, 52 min

středa 6. 6. / 21.00 Hlavní nádraží – secesní společenský sál, Wilsonova 8, Praha 2:
Trafačka - Chrám svobody, rež. Saša Dlouhý, Roman Vávra, 75 min

pátek 8. 6. / Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1:
18.00 Roxanne, rež Veronika Mikalová, 22 min, Mein kroj, rež Martin Dušek, 26 min, 19.30 Trojmezí, rež. Klára Řezníčková, 59 min 21.00 Pod sluncem tma, rež. Martin Mareček, 83 min

pátek 8. 6. / 21.30 Park Letná – mezi dětským hřištěm a občerstvením Na Baště, Praha 7:
Soukromý vesmír, rež. Helena Třeštíková, 87 min

sobota 9. 6. / 21.30 Park Letná – mezi dětským hřištěm a občerstvením Na Baště, Praha 7:
Láska v hrobě, rež. David Vondráček, 79 min

pondělí 11. 6. / Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1:
18.00 Závod ke dnu, rež. Vít Janeček, 81 min 19:30 Mrtvá trať, rež. Šimon Špidla, 52 min, 21.00 Věra 68, rež. Olga Sommerová, 90 min

Venkovní projekce zdarma

 
Celý článek...

   

Deset nominovaných filmů na Cenu Pavla Kouteckého 2012

Porota Ceny Pavla Kouteckého 2012 zasedla poprvé a nominovala z celkem 90 přihlášených těchto deset filmů: Láska v hrobě Davida Vondráčka, Mein kroj Martina Duška, Mrtvá trať Šimona Špidly, Pod sluncem tma Martina Marečka, Roxanne Veroniky Mikalové, Soukromý vesmír Heleny Třeštíkové, Trafačka – Chrám svobody Saši Dlouhého a Romana Vávry, Trojmezí Kláry Řezníčkové, Věra 68 Olgy Sommerové a Závod ke dnuVíta Janečka.

Nominované filmy budou jako vloni k vidění na projekcích v Praze – tentokrát v krásném secesním Společenském sále na Hlavním                               Celý článek...
nádraží, v parcích Letná a Stromovka a v kině Světozor - a nově také v Plzni, Ústí nad Labem, Pardubicích a Benešově.

Více na www.cenakoutecky.cz

 

   

6. ročník Ceny Pavla Kouteckého

Celý článek...Cena Pavla Kouteckého, kterou organizují Film & Sociologie a Divadlo Archa ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, byla založena pro připomenutí této výrazné osobnosti dokumentárního filmu.

 

V roce 2012 bude Cena Pavla Kouteckého udělena již pošesté a to na slavnostním večeru 13. června 2012 od 20:00 v Divadle Archa, kde bude promítnut vítězný film.

Číst dále: 6. ročník Ceny Pavla Kouteckého

   
Sdílet

Evoluce 4 z revoluce

Aktuality

Úterý, 05 Červen 2018 16:58
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Cena Pavla Kouteckého, která se letos dočkala již 12. ročníku, byla udělana v rámci nového festivalu dokumentárního filmu ELBE DOCK. Hlavní ocenění získal dokument Švéd v žigulíku (Petr Horký). Jako nejlepší krátkometrážní dokument byl oceněn snímek Úhorná (Matěj Šmelko) a Zvláštní uznání poroty získal film Nic jako dřív (Klára Tasovská, Lukáš Více...
Úterý, 22 Květen 2018 04:45
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Film Miroslav Janka Olga bude 1. června 2018 promítnut v Budapešti na Mezinárodním filmovém festivalu Kultura jako hnutí odporu, zaměřeném na dokumentární filmy z oblasti střední a východní Evropy, které se dotýkají tématu nezávislého kulturního prostředí v bývalých socialistických zemích. Do konce roku 2018 se festivalové projekce budou konat v dalších Více...
Pátek, 20 Březen 2015 12:31
FF%20stavkuje%203.jpg
Film Nataši Dudínské a Taťány Markové Holky z fildy / Revolution Girls byl uveden na festivalu PAREVO v Evropském centru Solidarity v Gdaňsku. V přehlídce dokumentárních filmů ilustrujících společenské proměny v zemích Visegrádské čtyřky v uplynulých pětadvaceti letech reprezentoval Českou Více...

Zobrazit starší
YouTube kanál
Afis.cz