Film & Sociologie od roku 1991 natočila

více než 170 dokumentárních filmů, které vznikly

v režii předních českých dokumentaristů.

 

Film & Sociologie je producentem

filmu Občan Havel - nejúspěšnějšího dokumentárního

filmu v české distribuci.

Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

1999

Skrytý půvab byrokracie

Celý článek...
Filmové pátrání po smyslu a významu státní správy.
Několik obrazů a konkrétních situací z úřadů, s kterými přicházíme běžně do styku - katastrální úřad, úřad sociálního zabezpečení, ale i z institucí, které známe zejména z médií - Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo kultury.
Tvůrci pořadu představují české úřady z pozice občana, ale i úředníka, který je nárazníkem mezi systémem státní správy a občanem.
Za umožnění natáčení a spolupráci při jeho realizaci děkujeme zaměstnancům i vedení těchto úřadů:
Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Ministerstvo kultury ČR, Česká správa sociálního zabezpečení Praha, Obvodní úřad městské části Praha odbor stavebně dopravní, Katastrální úřad Praha - město, Policie ČR Místní oddělení Praha 3, Oddělení správních činností.
Během natáčení filmu nebyl zraněn ani zabit žádný úředník či občan.
Režie: Pavel Koutecký
Kamera: Stano Slušný
Zvuk: Jan Valouch
Střih: Jan Petras
Dramaturgie: Jiří Kabele
Námět: Jiří Kabele
Stopáž: 1999
Rok výroby: 1999

Fotogalerie

Číst dále: Skrytý půvab byrokracie

   

Previanti

Výjevy ze života vesnických muzikantů.
Celý článek...
Každý už to někdy zažil, venkovská svatba, venkovský pohřeb, křtiny, zabijačka, masopust.... Sjedou se příbuzní, přátelé, místní i přespolní. Se vší důstojností se odehraje předepsaný rituál, ale teprve pak jakoby přijde to hlavní. Nosí se na stůl, povídá, vzpomíná, nadává na poměry, raduje, truchlí a také tancuje a zpívá.
Film zachycuje náladu těchto slavností a jejich hlavní postavy - muzikanty. Je poetický, ale i trochu ironický, je laskavý, humorný ale i cynický a tesklivý. Tito hudebníci provázejí venkovského člověka od kolébky až do hrobu.
Mizí tento fenomén lidového muzicírování, který v sobě nese i národní tradici?
Film vznikl za finanční podpory Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Režie: Miroslav Janek
Scénář: Ivan Arsenjev
Kamera: Miroslav Janek
Zvuk: Michael Míček
Střih: Tonička Janková
Námět: Ivan Arsenjev
Stopáž: 58 min
Rok výroby: 1999

Fotogalerie

Číst dále: Previanti

   

Jeden rok

Celý článek...Film zachycuje sedm obyvatel podhůří Bílých Karpat, kteří se narodili ještě v časech rakousko - uherské monarchie, tedy mezi lety 1907 - 1917. Autoři filmu je navštěvovali ve všední dny i v tradiční církevní svátky či lidové obyčeje. Výsledkem je svědectví o hodnotovém systému a řádu lidí, jejichž životní pouť začala na počátku tak rozporuplného a těžkého století a končí na jeho zběsilém konci. Svědectví, které se nesentimentálně dotýká otázek stáří, nemoci, smrti, víry, kultury. Svědectví o lidech, kteří navzdory těžkým horským podmínkám, udrželi svobodného ducha a humor, jako výraz velké vnitřní síly.
Režie, námět, scénář: Břetislav Rychlík
Kamera: Karel Slach
Zvuk: Libor Sedláček
Střih: Tonička Janková
Dramaturgie: Alena Müllerová
Fotografie: Jan Šilpoch
Stopáž 57 min
Rok výroby: 1999

Fotogalerie

Číst dále: Jeden rok

   

Ekologie Viva

Film postihuje široké spektrum zájmů a aktivit lidí pracujících, v nevládních ekologických organizacích. Různorodé činnosti, nám přibližují vnitřní svět ekologů např. ekovýchova, obnova tradic a řemesel, ochrana přírody, sbírání odpadů, demonstrace apod. Jejich hledání a prosazování hodnot i způsobu života, které umožňují poznání vztahů mezi člověkem a přírodou. I my můžeme maličkostmi, někdy znamenajícími mnoho, přispět k vytvoření přirozené rovnováhy mezi civilizací a přírodou.
Scénář: Daniela Gébová
Režie: Daniela Gébová
Kamera: Marek Diviš
Zvuk: Zdeněk Šrámek
Střih: Katarína Geyerová
Dramaturgie: Pavel Koutecký
Námět: Zuzana Drhová
Produkce: Jana Jaklová
Rok výroby: 1999
První uvedení: 16. září 1999

Ukázka | Fotogalerie | E-shop | Ohlasy | Press

Číst dále: Ekologie Viva

   
Sdílet

Evoluce 4 z revoluce

Aktuality

Úterý, 05 Červen 2018 16:58
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Cena Pavla Kouteckého, která se letos dočkala již 12. ročníku, byla udělana v rámci nového festivalu dokumentárního filmu ELBE DOCK. Hlavní ocenění získal dokument Švéd v žigulíku (Petr Horký). Jako nejlepší krátkometrážní dokument byl oceněn snímek Úhorná (Matěj Šmelko) a Zvláštní uznání poroty získal film Nic jako dřív (Klára Tasovská, Lukáš Více...
Úterý, 22 Květen 2018 04:45
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Film Miroslav Janka Olga bude 1. června 2018 promítnut v Budapešti na Mezinárodním filmovém festivalu Kultura jako hnutí odporu, zaměřeném na dokumentární filmy z oblasti střední a východní Evropy, které se dotýkají tématu nezávislého kulturního prostředí v bývalých socialistických zemích. Do konce roku 2018 se festivalové projekce budou konat v dalších Více...
Pátek, 20 Březen 2015 12:31
FF%20stavkuje%203.jpg
Film Nataši Dudínské a Taťány Markové Holky z fildy / Revolution Girls byl uveden na festivalu PAREVO v Evropském centru Solidarity v Gdaňsku. V přehlídce dokumentárních filmů ilustrujících společenské proměny v zemích Visegrádské čtyřky v uplynulých pětadvaceti letech reprezentoval Českou Více...

Zobrazit starší
YouTube kanál
Afis.cz