Film & Sociology has made from its establishment in 1991 more than 170 documentary films directed by the leading Czech documentary filmmakers.

 

Film & Sociology  is the producer of the film Citizen Havel - the most successful documentary film on the Czech cinema circuit since 1989.

Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Režiséři

Boršková Jana

Born 1977 in Přerov, Czech Republic. Jana Boršková studied film in Prague (FAMU - Department of Screenwriting and Dramaturgy) and in Paris (Sorbonne Nouvelle, Department of Cinema and Audiovisual Arts). She works for Czech Television - Direction of the travel documentary series Na Cestě (On the road) - On the road acros: North Vietnam, West Bengal, Bombay, Sri Lanka and Goa. She is the author of feature film scripts Miss by chtěla žluté růže (Miss would like the yellow roses) and Špionážní letadlo nad územím Kuby (Spy plane over the territory of Cuba).

Read more: Boršková Jana

   

Nataša Dudinski

Vystudovala film na Sam Spiegel Film and TV School v Jeruzalémě. Pracovala na mnohých nezávislých filmech v roli režisérky, kameramanky, střihačky anebo producentky. Její film "Ve stínu krále Davida" získal v roce 2009 Zvláštní cenu poroty na Mezinárodním festivale filmů o archeologii v Nyonu ve Švýcarsku.

Read more: Nataša Dudinski

   

Karel Čtveráček

Narozen 28. 8. 1970. Absolvoval bakalářské studium biologie na PřF UK (1993) a Katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU (1999). Spolupracoval se společností FEBIO na dokumentárním projektu Jak se žije v Čechách, pro Českou televizi natočil několik dokumentárních filmů jak v rámci televizních cyklů (Příběhy slavných, Návraty), tak i samostatných autorských projektů.

Read more: Karel Čtveráček

   

Martin Hanzlíček

Narozen 1955. V roce 1983 dokončil studia na katedře dokumentárního filmu na Filmové akademii múzických umění v Praze. Od roku 1984 externě spolupracoval se Slovenskou televizí v Bratislavě, kde se podílel na tvorbě více než čtyřiceti dokumentárních filmů. V roce 1992 působil v ČST Bratislava jako šéfredaktor redakce vzdělávacích programů. Po rozpadu republiky žije v Praze. Byl autorem a režisérem několika vzdělávacích projektů realizovaných ve spolupráci s ČT a spolupracoval s FEBIEM.

Read more: Martin Hanzlíček

   

Vít Janeček

Narozen 1970. Absolvent FF UK (filmová věda) a FAMU (dokumentární tvorba), dokumentarista, filmový esejista, pedagog FAMU, člen Asociace režisérů a scenáristů (ARAS). V 90. letech pracoval jako dramaturg filmových projektů Experimentálního prostoru ROXY, divadla Archa a jako kurátor historických retrospektiv na několika ročnících MFF Karlovy Vary. Spoluzaložil Centrum audiovizuálních studií FAMU, které vedl první čtyři roky a kde nadále působí.

Read more: Vít Janeček

   

Miroslav Janek

Narozen 3. 1. 1954. Režisér, kameraman a střihač. V letech 1969–1979 natočil téměř 40 krátkých filmů v Československu, od roku 1980 pracoval v USA jako střihač a kameraman. Sám tam natočil kolem deseti autorských nezávislých filmů. Od roku 1993 natočil v České republice několik dokumentárních filmů, které získaly řadu ocenění. Od roku 1998 je stálým pedagogem FAMU.

Read more: Miroslav Janek

   

Petr Kotek

Narozen 6. 10. 1963. V letech 1985–1991 vystudoval FAMU – obor režie dokumentární tvorby. Od roku 1991 autorsky a režijně spolupracoval s FSB, Krátkým filmem, ČST a ČT v oblasti dokumentární i hrané tvorby.

Read more: Petr Kotek

   

Taťána Marková

Taťána Slánská-Marková studied film in Prague (Charles University, the Faculty of Philosophy, FAMU) and in Los Angeles (USC, the School of Cinematic Arts). She was one of the editors of the documentary film Vukovar: A City or a Past?, awarded VH1/Witness Honor in Hollywood in 1996. She is also a theatre director and actress.

Read more: Taťána Marková

   

Jana Počtová

Narozena 30. 7. 1980 v Praze. Studovala na Filozofické fakultě UK na Katedře teorie a dějin dramatických umění, poté přešla na FAMU na Katedru dokumentární tvorby. S Českou televizí spolupracovala například na cyklech Příběhy slavných, Cestománie, Na cestě, Generace 0 a Vesnicopis.

Read more: Jana Počtová

   

Viliam Poltikovič

Narozen 28. 2. 1958 ve Znojmě. Studoval na Katedře dokumentární tvorby (1979 –1984). Od srpna1989 na volné noze. V současné době žije v malé vesničce u Prahy. Před rokem 1989 točil filmy s psychologickou a sociologickou tématikou, po roce 1989 se zaměřuje na dokumentární filmy s převážně duchovní tématikou. Pracuje i jako kameraman, fotograf a píše knihy. Dosud natočil přes 120 filmů a pracuje zejména pro Českou televizi.

Read more: Viliam Poltikovič

   

Lukáš Přibyl

Politolog, režisér, scenárista a producent Lukáš Přibyl se narodil v roce 1973 v Ostravě. Studoval politologii a blízkovýchodní studia na Brandeisově univerzitě ve Walthamu u Bostonu a během dlouhodobé stáže na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě, dále pak mezinárodní vztahy a lidská práva na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, historii v Budapešti a filozofii a náboženství ve Stockholmu. Publikoval práce o holocaustu a pracoval jako kurátor výstav v Židovském muzeu v Praze. Jeho prvním filmovým projektem byly Zapomenuté transporty, série čtyř dlouhometrážních dokumentů o téměř neznámých koncentračních táborech.

 

 

Read more: Lukáš Přibyl

   

Jan Šikl

Narozen 22. 2. 1957. V roce 1984 dokončil studium FAMU, obor režie dokumentární tvorby. Po absolvování pracoval jako režisér v Krátkém filmu Praha. Od roku 1991 pracuje ve vlastní firmě Pragafilm. 

 

Read more: Jan Šikl

   

Peter Zach

Narozen roku 1960 v Grazu, Rakousko. 1980-82 mediální studia na univerzitě Karla Franze v Grazu. 1982-85 studium sociologie a etnologie na univerzitě Karla Franze v Grazu. 1984-88 zakladatel a šéfredaktor filmového časopisu BLIMP. 1987-88 kameraman pro pořady ORF. Od roku 1990 Peter Zach žije jako autor, režisér a kameraman na volné noze v Berlíně.

 

Read more: Peter Zach

   

Pavel Koutecký

Read more...Věnoval se převážně dokumentárnímu filmu, ale experimentování s formou ho dovedlo i k filmu animovanému. Zabýval se též multimediálními projekty (divadlo Kolotoč, Divadlo hudby). Všechny filmy a videa (s výjimkou Theatrum artis, Amici, Tanec s přáteli a filmy z Chile, Islandu a Dánska) natočil v tvůrčím tandemu s kameramanem Stanem Slušným.

Read more: Pavel Koutecký

   
Sdílet

Four Velvet Men Then and Now

News

Tuesday, 05 June 2018 16:58
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
Cena Pavla Kouteckého, která se letos dočkala již 12. ročníku, byla udělana v rámci nového festivalu dokumentárního filmu ELBE DOCK. Hlavní ocenění získal dokument Švéd v žigulíku (Petr Horký). Jako nejlepší krátkometrážní dokument byl oceněn snímek Úhorná (Matěj Šmelko) a Zvláštní uznání poroty získal film Nic jako dřív (Klára Tasovská, Lukáš More...
Tuesday, 22 May 2018 04:45
http://breclav.org/images/stories/articles.jpg
The film Olga directed by Miroslav Janek will be screened in Budapest June 1 2018 at the COURAGE-Parevo International Documentary Film Festival dedicated to the counterculture, dissent and cultural opposition in the former socialist countries in Eastern Europe. Further screenings will take place in Warsaw, Zagreb, Bucharest, Bratislava and Prague. COURAGE-PAREVO International Documentary More...
Friday, 20 March 2015 12:31
FF%20stavkuje%203.jpg
Film Nataši Dudínské a Taťány Markové Holky z fildy / Revolution Girls byl uveden na festivalu PAREVO v Evropském centru Solidarity v Gdaňsku. V přehlídce dokumentárních filmů ilustrujících společenské proměny v zemích Visegrádské čtyřky v uplynulých pětadvaceti letech reprezentoval Českou More...

Zobrazit starší
YouTube kanál
Afis.cz