O Filmu & Sociologii
Film & Sociologie vznikla roku 1991 s cílem udržet a rozvíjet hodnoty českého filmového dokumentu, navázat užší kontakt mezi filmaři a sociology a hlavně zachycovat dramatickou dobu, podávat výpověď o tom, co se kolem nás i v nás děje. Výsledek předčil očekávání a český divák se mohl nejen na televizní obrazovce, ale i v kinech pravidelně setkávat s díly, která vznikla díky Filmu & Sociologii. Do současnosti bylo v České televizi pod hlavičkou Film & Sociologie uvedeno více než 170 dokumentárních filmů. V kinodistribuci 5 filmů.
Film & Sociologie je producentem filmu Občan Havel – nejúspěšnějšího dokumentárního filmu v české kinodistribuci po roce 1989 – návštěvnost v kinech 160.000 diváků.
Film & Sociologie se také věnovala pořádání seminářů, debatních večerů a tvůrčích dílen. Ve spolupráci s Centrem pro mediální studia (CEMES) v letech 2002-5 pořádala veřejné diskusní večery o masových médiích a jejich postavení v české společnosti, nazvané Mediální bubáci pro všední den. Diskuse se konaly za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
Film & Sociologie je u nás - a možná i ve světovém měřítku - zcela unikátním společenstvím. Jejím programem je produkce dokumentárních filmů, které zachycují společenské proměny na přelomu tisíciletí hlavně ve střední Evropě, ale nejen zde. Ukazují tyto změny v příbězích konkrétních lidí. Vznikla unikátní „knihovna", která se stala originálním příspěvkem do fondu kulturní paměti střední Evropy. Ucelený a přitom námětově bohatý soubor těchto filmů je soustavně doplňován, v některých případech i záznamem osudů stejných aktérů či návratem k obdobným problémům. Z tohoto pohledu hodnota těchto filmů neustále vzrůstá a čas jí neškodí, naopak prospívá.