2015

I Fagiolini

Režisér Pavel Koutecký natočil v průběhu 3 let ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Pražské jaro trilogii Každý rok je v Praze jaro - Každý rok je Pražské jaro – příběhy několika koncertů tohoto festivalu. V rámci trilogie natočil i dosud neuveřejněný portrét špičkového britského vokálního souboru I Fagiolini, jednoho z nejuznávanějších vokálních souborů zaměřených na renesanční polyfonii a rané baroko, který založil a vede Robert Hollingworth.

I Fagiolini (Fazolky) prezentuje renesanční a raně barokní hudbu tak, jak se hrála na italských náměstích. Jejich kejklířské vystoupení v maskách během představení v roli vypravěče komentoval a českým divákům přibližoval herec Radek Holub. I Fagiolini vystoupili na festivalu Pražské jaro v roce 2005 v krásném prostoru kostela Šimona a Judy. Film sleduje soubor od příletu do Prahy přes zkoušky až k festivalovému představení. Jaké to je koncertovat tři měsíce v kuse, vždy v jiné zemi, v jiném sále s jinou akustikou, pro publikum s různým temperamentem.

Stejně jako v případě již uvedené trilogie je zde svět vážné hudby představen netradičním způsobem, na což diváci dokumentů o vážné hudbě a posluchači koncertů nejsou zvyklí. Jak konstatují sami členové souboru I Fagiolini – lidem by se mělo říct, že se můžou na jejich představení smát.

Režie:  Pavel Koutecký, Jaroslav Hovorka
Kamera: Stano Slušný, Vlastimil Hamerník
Střih: Jan Petras
Stopáž: 26 min
Rok výroby:  2015 
   
Film ke zhlédnutí  

 

© Film & Sociologie, Česká televize

 

CZ    EN